Péče o sukně

 

Naše sukně a šaty můžete prát v pračce, u některých (Lola a TUTU) však pouze za zvláštních podmínek.


Já sama jsem líná, takže se snažím sukně vymýšlet tak, aby nebylo nutné je žehlit a jejich údržba byla co možná nejjednodušší.

Obecně můžete kousky Akari prát v pračce na 30° i sušit v sušičce, jen tiskům sušička dlouhodobě nesvědčí, protože barvy šednou nebo (v případě natištěných nápisů) se můžou začít loupat.

A tady podrobněji o některých nejoblíbenějších typech sukní:

  • K údržbě našich nejoblíbenějších Supercomfy není skoro nic potřeba - můžete je zmuchlat do rohu kufru a stejně být elegantní hned po příjezdu na dovolenou:) Jsou celé z jemné italské lykry (92% Polyester, 8% Spandex). Můžete je tedy prát na 40°C i sušit.
  • Trojbarevné Tricol a také Stripes nebo Hello, Sailor jsou z bavlněného saténu (97% bavlna, 3% spandex), jejich spodnička ze 100% polyesteru. Vydrží i sušičku (máme ozkoušeno). Můžete je prát na 40°C.
  • Sukně s naším autorským celopotiskem jsou tištěny tak, aby tisk na nich byl bezpečný i pro žehlení. Mačkají se obecně málo, a tak žehličku pravděpodobně nebudete vůbec potřebovat. Můžete také prát na 30°C i sušit. Se sušičkou nemají problém, jen při jejím častějším používání nebude tisk tak dlouho zářivý... Doporučujeme prát naruby.
  • Tady najdete popis, jak se starat o TUTU
  • A tady zase, jak o Lolu.
  • Neoprenové sukně Cosmique vydrží pračku i sušičku, nedoporučujeme je ale prát moc často, aby se na nich neudělaly záhyby. Je možné je napařovat nebo žehlit na polyester.

A pokud máte doma nějakou naši sukni, u které si nevíte rady s údržbou, neváhejte nám napsat! Rády pomůžeme na akari@akari.cz

Zpět do obchodu