Rozhovor s Klárou...po 10 letech

Akari si za poslední rok prošlo řadou změn. A už dlouho nebyl rozhovor, zkonstatovaly jsme s Klárou. Tak tady je… Aneb jak si povídaly dvě matky a milovnice sukní… ☺

_DSC6590_1
Kláro, jaká je Tvoje filozofie, koncept značky Akari?
Jsou asi dva hlavní body, kterých se snažím držet a bez kterých si myslím, že by to nešlo. Nebo teda Akari by bez nich nebylo tím, čím je. Jednak dělat sukně tak, abych je chtěla sama nosit. Kteroukoli z nich. A druhak dělat věci tak, aby si, pokud to jen trochu jde, zákaznice řekly: hustý! A ne jen: ok.


S tím souvisí, že v Akari se při nákupu cítí člověk jinak než u většiny ostatních českých designových firem. Zakládáš si na vstřícném přístupu k zákaznicím, v čem je specifický?
Snažíme se, aby to, co si u Akari koupíš nebyla jen sukně, ale i servis. Pocit, že se o tebe postaráme i potom, co zaplatíš a začneš sukni nosit. Snažíme se s holkama co nejvíc říkat, že něco jde - vymyslet, jak by to v našich podmínkách mohlo jít a neříkat rovnou ne.

_DSC1144_1
Když srovnáš skromné začátky a dnešní stabilní pozici na poli českých designerů, v čem vidíš největší posun Akari?
Ve všem:) Snad kromě toho přístupu k zákaznicím. Ten (aspoň doufám, že by se mnou souhlasily) jsem se snažila takhle držet už od začátku - naopak to vlastně je těžší a těžší, udržet si individuální přístup k zákaznicím, teď když je Akari větší. Jinak to teda ze začátku byl dost krutopunk. Prvních pár sukní bylo zevnitř hodně vtipnejch.


Co tím myslíš? ☺
No na právech nás techniku šití moc nenaučili:). Myslela jsem to dobře, ty první sukně dokonce drží doteď, ale že by to bylo moc elegantní šití, to fakt ne…


Akari už dávno nenabízí jen sukně? O co konkrétně se rozšířila nabídka Akari a proč?
Vždycky to jsou kousky, co mi zrovna chybí, takže teď to byla pikniková deka (na tu jsem fakt hrdá, myslím, že se zvlášť funkčně povedla) a taková široká trička, co se dají nosit i v těhotenství a při kojení, aniž by člověk musel přestat být elegantní a vzápětí je vyhodit…


Oblečení, které navrhuješ, sama nosíš. Jaký je momentálně Tvůj nejoblíbenější kousek?
Tričko “No jo no”:)

IMG_4336_1
Jak se Ti pracuje se dvěma malými dětmi? Máš nějaký tip pro mámy podnikatelky?
No starší Albert už vlastně není vůbec malý (v porovnání s Belou je přímo obrovský:)), takže s ním se už dá dělat cokoli, navíc je dopoledne ve školce. A Bela je zatím zase maličká, takže většinou spí nebo si něco brouká. Zeptej se za půl roku:)


Máš nějaký cíl, nesplněný sen, kterého bys s Akari ještě chtěla dosáhnout?
Je to možná nuda, ale mně by se líbila stabilita. Akari začalo s nadšením, jako koníček - a já bych moc chtěla, aby se mi to nadšení dařilo udržet.


To se, myslím, daří… ☺ Co plánuješ na příští sezónu? Na co se můžeme těšit v roce 2019?
Bude to výroční rok, moc se těším. Je to už 10 let, co Akari existuje, tak připravujeme nějaké změny - posuneme se i trochu výš po těle…


Neplánuješ po letech třeba zase nějakou Akari módní přehlídku?
Dobrá otázka! Plánuju ji už několik let… Třeba se k tomu už konečně dostanu.


Tak se budu těšit na přehlídku u příležitosti výročí Akari. ;) Děkuji za rozhovor!
Katka F.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení